strony www siedlce

Otwarcie działalności gospodarczej – nie zapomnij o reklamie!

otwarcie działalności gospodarczej

Otwarcie działalności gospodarczej to bardzo ekscytujący i wprowadzający dużo zmian do życia krok. Z jednej strony, jeśli pracowaliśmy na etacie, porzucamy stałą pensję i otwieramy firmę, co do której w większości przypadków nie ma żadnych stuprocentowych gwarancji. Z drugiej natomiast zyskujemy niezależność, swobodę działania oraz, niekiedy, spełnienie marzeń. Niezależnie od naszej sytuacji przed, powodów dla których otwieramy działalność gospodarczą i przewidywań co do przyszłości należy wykonać kilka podstawowych kroków.

Poza założeniem formalnym firmy, załatwieniem spraw urzędowych, przystosowaniem lokalu, itp pomyśleć musimy o zdobyciu pierwszych klientów. Pomijam oczywiście sytuacje, w których przenosisz się z etatowej pracy na działalność, aby dalej wykonywać usługi dla byłego pracodawcy. Otwarcie działalności gospodarczej wymusza wykonanie szeregu działań promocyjnych i reklamowych, aby zaistnieć na rynku chociaż w minimalnym stopniu.

Jeśli myślimy o biznesie poważnie, chcemy się rozwijać i płacić podatki, to niestety czasy, w których wystarczyło zrobić komuś znajomemu coś dobrze i tanio, a on nas polecił dalej przeminęły. Istnieją branże, gdzie polecenia wciąż mają się dobrze i nie potrzebujemy żadnej reklamy, aby mieć klientów, ale ilu przedsiębiorców z tysięcy otwierających się firm rocznie może polegać wyłącznie na tej formie promocji?

Otwarcie działalności gospodarczej z własnym kapitałem początkowym lub dofinansowanie z urzędu pracy na założenie firmy daje nam pewne pole manewru. Posiadając jakiś budżet na reklamę powinniśmy się zastanowić w jaki sposób będziemy pozyskiwać klientów i kto jest naszą grupą docelową. Standardowo mając własną firmę warto posiadać wizytówkę z danymi kontaktowymi, bo to najtańsza i zarazem najprostsza forma reklamy. Na co przeznaczyć pozostałe środki, co jest skuteczne, uniwersalne i nieodzowne?

 

Otwarcie działalności gospodarczej – strona internetowa

 

Obecnie zakładanie firmy według mnie, poza niektórymi wyjątkami, bez posiadania strony www jest nieco nierozsądne. Tracimy po prostu potencjalnych klientów. Nawet w sytuacjach, w których w jednoosobowej działalności jest ograniczona podaż pracy i możliwości “produkcyjne”, a my już na otwarcie działalności mamy pełne ręce roboty warto stworzyć stronę internetową dla firmy. Czemu? Bo obecność w internecie gwarantuje nam pewien stały poziom nowych klientów. Jeśli zwyczajnie nie jesteśmy w stanie wszystkich obsłużyć, to mamy możliwość podniesienia ceny. Natomiast jeśli w pewnym momencie skończą się nam zlecenia z polecenia, to pozostaje nam wciąż dodatkowy kanał dotarcia, jakim jest strona internetowa. Zainwestowaliśmy raz, a korzystamy przez cały czas, coś w rodzaju ubezpieczenia.

Strona internetowa dla firmy spełnia również funkcje ogólnodostępnej wizytówki w internecie. Załóżmy, że otwarcie działalności gospodarczej to dla nas tylko formalność, mamy wielu klientów i nie martwimy się o ilość zamówień. Nie tworzymy żadnej formy reklamy, żadnego odnośnika w formie drukowanej czy wirtualnej. Korzystamy z poleceń kolegów, znajomych i sąsiadów. Gdy jednak mija czas, a nasz mały rynek już się wyczerpał to łatwiej polecić nas komukolwiek mówiąc krótko “znajdź firmę X na guglu”, niż gdy ktoś musi komuś o nas odpowiadać, szukać numeru, umawiać, pokazywać zdjęcia realizacji itd. Strona internetowa będzie wygodną formą do zapoznania się z ofertą i znalezienia numeru kontaktowego w dogodnym czasie. Dodatkowo profesjonalna, responsywna strona www uwiarygodni nas w oczach potencjalnych klientów, czy pochodzić będą z polecenia czy nie.

Otwarcie działalności gospodarczej to ekscytujący początek przygody. Czasem trudnej, żmudnej i męczącej, ale z pewnością satysfakcjonującej i perspektywicznej. Wyruszanie w podróż zawsze wymaga pewnych przygotowań i zabrania ze sobą odpowiednich rzeczy, bo nie wiemy jak się wszystko potoczy. Niech strona internetowa dla firmy będzie dla Was czymś takim jak parasol. Dobrze mieć w pogotowiu gdy świeci słońce, bo nigdy nie wiesz kiedy spadnie deszcz.

 

Sprawdź również

 

Rodzaje wizytówek

 

Koszt strony internetowej

 

Strona internetowa na rynku lokalnym

strony www siedlce strony www siedlce
Scroll Up