strony www siedlce

Tworzenie logo

tworzenie logo

Tworzenie logo firmy to dla wielu grafików ulubione wyzwanie. Przy projektowaniu graficznym mamy wymagania drukarskie, oczekiwania klienta odnośnie umieszczonych zdjęć, elementów graficznych czy ilości tekstu. Często grafik nad projektem materiału reklamowego typu wizytówka czy ulotka spędza mnóstwo czasu właśnie przez drobnostki i niuanse, których klient na pierwszy rzut oka nie widzi. Tworzenie logo natomiast to często niczym nieskrępowana swoboda działania. No ok, może są obostrzenia równie ważne co przy materiałach reklamowych oraz oczekiwania klienta, jednak właśnie na polu projektowania logo grafik może się wykazać. Ma bowiem do przekazania myśl, wartość, symbol, coś wyróżniającego lub charakterystycznego w formie znaku graficznego. Grafik projektujący w sposób artystyczny będzie niezmiernie uradowany możliwością wyrażenia siebie. Projektant-rzemieślnik (przepraszam za to określenie 🙂 ) natomiast będzie miał możliwość wykorzystania całej palety wyuczonych schematów, narzędzi, możliwości programów graficznych i efektów. Tworzenie logo to ważny krok na drodze każdego przedsiębiorstwa i marki. W jaki sposób to wygląda?

Koncept logo firmy

 

W pierwszym etapie projektowania logo należy poznać oczekiwania klienta oraz uzyskać nieco więcej informacji na temat firmy. Poza oczywistą sprawą jak branża dochodzi jeszcze wiele czynników, które mają wpływ na tworzenie logo. Czym dokładnie zajmuje się firma, jakie są jej wartości, misja, tradycje. Czy firma dopiero powstaje czy mamy do czynienia z rebrandingiem. Również ważny jest profil klienta. Inaczej projektuje się logo dla firmy z grupą docelową 18sto latków, a inaczej dla seniorów. Rynek detaliczny i konsumencki jest inny niż B2B, międzynarodowa firma, a niewielka, lokalna, itd. Ostatecznie mamy jeszcze personalne oczekiwania i animozje osób decyzyjnych. Częstokroć zdarza się sytuacja, w której pewne elementy to tzw "must have" w logo, jak również są rzeczy absolutnie zakazane przez zlecającego. Nie można zapomnieć również o preferowanej kolorystyce, która czasami też jest z góry określona.

Tworzenie logo

 

Zbierając już wszystkie oczekiwania, marzenia i wymagania można przystąpić do projektowania logo. Grafik nie jest jedynie od klikania myszką w photoshopie i na całe szczęście umie też w ołówek. Na kartce materializują się wszystkie pomysły, koncepcje i wyobrażenia. Następuje przekucie idei w obraz-symbol. Gdy już proces kreatywny zostanie zakończony i zwieńczony sukcesem przychodzi jeszcze czas na wykończenie "dzieła" typowo warsztatowe. Wersje na różne tła, wersja w negatywie, pole ochronne znaku, przetestowanie kilku wariantów ułożenia, itd.

tworzenie logo

Tworzenie logo to proces składający się z kilku etapów. W zależności od otrzymanych informacji, wymagań i konceptu ustalanego wspólnie z klientem każde projektowanie logo jest unikalne i zajmuje mniej lub więcej czasu. Logo to jedna z podstawowych składowych wizerunku każdej firmy. Nie należy go lekceważyć, bo świadomość marki budujemy od pierwszego dnia funkcjonowania przedsiębiorstwa. Niezależnie czy prowadzimy mały, lokalny biznes czy firmę na skalę co najmniej krajową.

Tworzenie logo - sprawdź przykłady realizacji

strony www siedlce strony www siedlce
Scroll Up