strony www siedlce

Logo ze styroduru

logo ze styroduru

Aby nasze biuro było ładne i przyjemne dla klientów oraz pracowników staramy się zorganizować je tak aby wszystko było na swoim miejscu. Stanowiska pracy z ergonomicznymi biurkami i wygodnymi fotelami, łatwo dostępne półki i szafki na dokumenty/segregatory, miejsce przeznaczone dla klienta z krzesłem, odpowiednie oświetlenie i wentylacja, być może nieco kwiatów, obrazów i innych ozdób dla urozmaicenia wnętrza. Wszystko to jest raczej standardowe dla większości biur. Prawdziwą wisienką na torcie w organizacji naszego biura jest jego ologowanie. A najlepszym sposobem na relatywnie tanie oznaczenie firmy, np. na ścianie jest logo ze styroduru.

 

Etapy tworzenia logo ze styroduru

 

Pierwszym etapem tworzenia logo ze styroduru jest wycięcie w materiale odpowiednich kształtów. Płyta styroduru może mieć różną grubość, jednak najczęściej stosuje się około 3-4 cm. Na ploterze termicznym wycinamy logo w płycie, tworząc podstawy naszych liter przestrzennych. Następnie do wyboru mamy albo pomalowanie liter w całości lub dorobienie tzw. lica czyli frontu z kolorowej płyty plexi. Jest to rozwiązanie lepsze niż samo malowanie, dlatego że front naszych liter będzie błyszczący i odporny na przypadkowe uszkodzenia. Styrodur jest materiałem dosyć plastycznym, dlatego jeśli mocniej naciśniemy w pewnym punkcie to powstanie odkształcenie, dlatego front powinien być z twardego materiału jakim jest plexi.

Mając już wycięte logo ze styroduru oraz wycięte fronty z kolorowej plexi przystępujemy do malowania liter. Po wyschnięciu farby nakładamy drugą warstwę, jeśli pierwsza niewystarczająco pokryła materiał. Następnie po całkowitym wyschnięciu kleimy lica z plexi do frontu liter przestrzennych. Tak przygotowane logo ze styroduru jest gotowe do mocowania do ściany biura.

Przed przystąpieniem do mocowania liter powierzchnie należy oczyścić i ewetulnie odtłuścić. Poźniej następuje odpowiednie wymiarowanie. Litery 3D ze styroduru zwykle nie są ze sobą połączone, tzn. że każdy znak kleimy oddzielnie. Ważne jest zachowanie proporcji zgodnych z oryginalnym projektem logotypu firmy. Na tak przygotowaną ścianę kleimy litery, znaki i elementy graficzne, aż powstanie końcowy efekt w postaci logo.

 

Skontaktuj się z nami, aby zamówić własne litery ze styroduru do Twojego biura. 

 

strony www siedlce strony www siedlce
Scroll Up